Jdi na obsah Jdi na menu
 


Absinth the Best of Permonik

Dnes jsme podali přihlášku k vrhu a jelikož součástí přihlášky je i jméno, byl modrý pejsek cíleně pojmenován Absinth. 

 

Obrazek 

 

 

Absinth se narodil jako druhý, 8. dubna 2009 ve 15,35 hod.

Po narození vážil 186 gramů.

Druhý den přibral 6 gramů a po 24 hodinách vážil 192 gramů.

Věřím, že bude nadále přibývat, že si také najde své mlíčko a že z něj taky bude velký a silný kluk.

Pejsek je prozatím volný, k odběru bude začátkem června.

Dále vás budeme informovat jak Absinth (a Armagnac) prospívají.

Štěňátka jsou spokojená a mamina taky.

A tady, jak Absie postupně přibývá...

2. den přibral 10 gramů a vážil 202 gramů.  

 

3. den váží 232 gramy.

4. den váží 266 gramů.

5. den váží 310 gramů

6. den váží 350 gramů

7. den váží 388 gramů

Rekapitulace po týdnu:

Štěňátka by měla dosáhnout dvojnásobku porodní váhy, což Absie bez problémů splnil. Je průbojnější a rozhodně se nenechá ani odstrčit ani přesvědčit, že jakákoliv denní nebo noční doba by nebyla vhodná k papání. 

Jinak je spokojený a vypadá to, že se mu zdají i sny (o jídle, o čem jiném...)

8. den váží 454 gramy

Teď jsme trochu internet zanedbávali, pořádali jsme pořádali na cvičáku akci roku - dvoudenní závody, ale poctivě jsem vážila každý den.

Takže :

9. den váží 472 gramy

10. den váží 506 gramů

11. den váží 534 gramy

12. den váží 576 gramů

13. den váží 594 gramy

14. den váží 628 gramů

Dnes jsem nafotila zase pár foteček, ale situace se pak vyvinula jinak, takže je zde umístím až v pátek nebo o víkendu. Mějte prosím strpení....

Jelikož štěňátka ztrojnásobila svou porodní váhu a viditelně prospívají, budeme už sledovat přírustky jen po týdnech. Ale fotit se budu snažit častěji, slibuji...

21.den váží 860 gramů, takže váží téměř 5x tolik, co při narození. Však je to taky pěkný váleček... Začali jsme přikrmovat, takže přírůstky půjdou ještě rychleji...

28. den váží 1224 gramů, víc než 6,5 krát tolik, co při narození. Absie se projevuje jako veselé, hravé štěně, umí se ale taky rozčílit, když vidí, že ostatní nechápou, co po nich chce.

35. den váží 1466 gramů. Přikrmujeme, ale s papáním v misce si spíš hraje, protože mamina stále statečně kojí. Už začneme ale odstavovat, aby štěňátka v době odběru uměla sama papat.

Absie se projevuje jako rozvážné a přemýšlivé štěňátko. Všechno zkoumá opravdu do hloubky, ale to neznamená, že by se nedovedl rozdovádět. Přestože je téměř stejně široký jako dlouhý (prostě u struku je průbojnější), v rychlosti udržuje s Armie krok.

Na to, že uměl štěkat už v 17 dnech je teď klidnější a nevyžaduje neustálé opečovávání. Když je spokojený, vystačí si s Armie, miskou krmení a hračkami.

42. den váží 1734 gramů. Museli jsme odstavit, abychom mohli štěňátka naočkovat, takže hlídám, aby se nedostali mamince pod bříško. Absie má ke krmivu vyloženě kladný vztah, není ho třeba příliš přemlouvat, ale pravda je, že mnohem více mu chutnají granulky něčím dobrým zpestřené (například kousky masa a šťávy z Pedigree kapsičky)

49. den váží 2074 gramů. Zítra nás čeká očkování a čipování, takže budeme muset trochu omezit fyzické aktivity a program.

Tak máme naočkováno - bez komplikací a vedlejších účinků a taky je Absie načipován, takže kdyby se náhodou ztratil, snadno ho najdou. Příští týden jdeme na vyšetření očí a dva dny nato se Absie vydá na dalekou cestu na západ...

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Fotky Absinth the Best of Permonik